Kategoriler
Yeni Çıkan 2 Kitap
Yeniliklerden ilk sen haberdar olmak istermisin?
Sipariş Takip


Zor Sınav

Kitap Kodu: 2
Fiyatı: 14 TL
Adet:
Stok Durumu: Stokta Var

Kitap Detayları


Yazan:Rüştü Aydın roman dalındaki ilk eseridir. Aydın,  1964 Erdemli doğumludur. Daha önce yayınlanmış Gözbebeğim, Hikaye ve şiir ile “Vampir Mustafa” adlı eserleri basılmıştır.

Kitabın içeriği Okumak için verilmiş bir savaşın nağmeleridir. Onlar, Okumak için Savaştılar kavramı ile kitabın özünü işleten yazarımız, Zor Sınav’ı şöyle anlatmıştır.ZOR SINAV ÇİLELİ 

ÖĞRENCİLERİ ANLATIYOR

“1978-1979 yılları…

Okuma uğruna diyar-diyar sürgün giden Türk Milliyetçisi öğrencilerin zor şartlarda verdikleri hayat mücadelesi içinde okul okuma aşkı ile Vatan-Millet-Bayrak sevgisinin bütünleştiği ve bu uğurda gerektiğinde şehit düşmeleri, yeni nesle örnek olacak tarzdadır. Gerçek yaşam kesitlerinin öyküleştirdiği bu roman ile emperyalizmin, komünizmin pençelerine düşen Türk gençlerinin; birbirine düşürülmesinin acı gerçeğini bulacaksınız.”Kitabın içeriği Okumak için verilmiş bir savaşın nağmeleridir. Onlar, Okumak için Savaştılar kavramı ile kitabın özünü işleten yazarımız, Zor Sınav’ı şöyle anlatmıştır.

ZOR SINAV ÇİLELİ 

ÖĞRENCİLERİ ANLATIYOR

 

“1978-1979 yılları…

Okuma uğruna diyar-diyar sürgün giden Türk Milliyetçisi öğrencilerin zor şartlarda verdikleri hayat mücadelesi içinde okul okuma aşkı ile Vatan-Millet-Bayrak sevgisinin bütünleştiği ve bu uğurda gerektiğinde şehit düşmeleri, yeni nesle örnek olacak tarzdadır. Gerçek yaşam kesitlerinin öyküleştirdiği bu roman ile emperyalizmin, komünizmin pençelerine düşen Türk gençlerinin; birbirine düşürülmesinin acı gerçeğini bulacaksınız.”

 

YAZAR

Rüştü Aydın 

Özgeçmişi

Rüştü Aydın, 1964 Erdemli Doğumlu. İlk, orta ve liseyi Mersin’de; Yüksek okulu, Çukurova Üniversitesi Ceyhan Meslek Yüksek Okulunda okudu. 9 Yıl Devlet Memurluğu yaptıktan sonra, 1997 yılında kurucusu olduğu İstikbal gazetesi’ni çıkardı ve halen bu gazetede kurucu yazar olarak köşe yazılarını yazıyor.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Gazeteci Yazar Rüştü Aydın; 2 adet romanı, 2 adet araştırma kitabı, 1 adet şiir kitabı, 1 adet hikâye kitabı ve çok sayıda makaleleri olup ayrıca sinema film senaristliği ve yönetmenliği yapmaktadır.

Evli bir kız çocuğu babasıdır. 

 

Kitap Özellikleri


Kitap Yorumları


 


Diğer Kitaplar